Zapraszamy na cykl warsztatów partycypacyjnych online poświęconych działaniom na rzecz praw kobiet i równouprawnienia w Unii Europejskiej w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy
Fundacja Global.Lab we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce rozpoczyna serię spotkań #Europajestkobietą w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Podczas pięciu warsztatów partycypacyjnych online w gronie kobiet porozmawiamy o potrzebach i pomysłach na działania oraz nowe polityki Unii Europejskiej w następujących obszarach:
- Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym kobiet i mężczyzn (październik 2021)
- Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet (listopad 2021)
III. Dostęp do wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowia (grudzień 2021)
- Zmniejszanie różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn (styczeń 2022)
- Równowaga płci w polityce i zarządach firm (luty 2022)
Projekt ma na celu zebranie pomysłów obywatelek Unii Europejskiej i wspólne, partycypacyjne wypracowanie rekomendacji w zakresie działań na rzecz praw kobiet i równouprawnienia w Unii Europejskiej. Sprawozdania ze warsztatów zawierające pomysły i rekomendacje sformułowane przez uczestniczki podczas warsztatów przyszłościowych będą umieszczane na platformie Konferencji ws. przyszłości Europy. Każde spotkanie będzie organizowane we współpracy z organizacją partnerską posiadającą wiedzę ekspercką i doświadczenie w zakresie tematu spotkania.
Pierwsze spotkanie pt. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym kobiet i mężczyzn. Jakiej Unii Europejskiej chcemy?, współorganizowane przez Fundację Share The Care, odbędzie się 28 października br. w godz. 16:00-18:00 online na platformie Zoom.
Podczas spotkania zastanowimy się:
- Z jakimi wyzwaniami mierzą się kobiety i mężczyźni godząc życie zawodowe z rodzinnym?
- W jaki sposób państwa Unii Europejskiej mogą wspierać równy podział obowiązków rodzicielskich, opiekuńczych i zawodowych pomiędzy kobietami i mężczyznami?
- Jaka jest rola pracodawców w tworzeniu odpowiednich warunków do łączenia pracy zawodowej z obowiązkami opiekuńczymi?
Zapisy: forms.gle/ipdzL7JAc62c9trH9
(liczba miejsce jest ograniczona)
Więcej informacji o projekcie: aleksandra.polak@globallab.org.pl
Zapraszamy!