Aktualności

Wesprzyj nas na Patronite

patronite

Zgodnie z wynikami badania „Nowi mężczyźni”  przeprowadzonego na grupie użytkowników internetu w wieku 18-45 lat, młode osoby podchodzą bardzo krytycznie do życiowych wzorców z poprzednich pokoleń i stają teraz przed trudnym zadaniem wytyczenia nowych ścieżek (Kantar, 2022)

Co z tego wynika?

Świat się zmienia i warto za tą zmianą podążać😊

Zacznijmy od nas samych!

Fundacja powstała po to, aby pomagać rodzicom przechodzić od teorii do praktyki.

W tym roku  w naszych autorskich bezpłatnych webinarach wzięło udział ponad 3000 rodziców.

Teraz zbieramy fundusze na kolejne!

Widzimy ogromne znaczenie edukacji rodziców zarówno w kontekście nawiązywania relacji z dzieckiem i opieki nad nim, jak i praw jakie im przysługują.
Raz w miesiącu chcemy prowadzić bezpłatne edukacyjne webinary online dla rodziców.

Webinar prawny – budujemy świadomość prawną mam i tatów

Aby skorzystać ze swoich praw, trzeba je najpierw poznać. Badania pokazują, że z tym jest u nas słabo. W czasie szkolenia przedstawiamy kompaktową pigułkę wiedzy na temat praw przysługującym rodzicom. Warsztaty mają za zadanie pomóc rodzicom w rozeznaniu się w zagadnieniach prawnych, z którymi przyjdzie każdemu z nich zmierzyć się po narodzinach dziecka.

Webinar psychologiczny – zadbajmy o wzajemny dobrostan

Do szczęścia i równowagi psychicznej potrzebujemy: ciepłych więzi z innymi (przyjaciele, rodzina), aktywności zawodowej, poczucia sprawstwa oraz możliwości samostanowienia, wyboru.
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, wszystkie te trzy obszary ulegają zachwianiu: nie mamy już tyle czasu dla partnerki/partnera, kariery zawodowej, a granicę naszej niezależności zaczyna wyznaczać płacz dziecka. W takich warunkach łatwo o frustrację. Chyba że ktoś nas może wesprzeć i zastąpić, chociaż na jakiś czas, tak żebyśmy mogli sobie przypomnieć, kim jesteśmy i co lubimy robić poza opieką nad dzieckiem. Aby jednak oboje partnerów mogło równie swobodnie tę opiekę sprawować na przemian, potrzebna jest więź z dzieckiem.

Wasze wsparcie pomoże nam zaplanować, przygotować i opłacić specjalistów prowadzących webinary prawne i psychologiczne w profesjonalny sposób, a także umożliwi ich promocję wśród par spodziewających się dzieci i rodziców małych dzieci.

Wejdź na Patronie i wesprzyj nas!

https://patronite.pl/www.sharethecare.pl

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin