Podcast

Podcast Wspólne Dzieci = Wspólne Obowiązki

Ten podcast założyliśmy aby stworzyć platformę do dyskusji na temat dzielenia się urlopem rodzicielskim. Rozmawiamy o urlopach rodzicielskich w Polsce i na świecie, a szczególnie o tym jak można go podzielić między kobietę i mężczyznę. W Polsce ojcowie mogą korzystać z urlopu rodzicielskiego, jednak w 2018 roku z takiego urlopu skorzystało tylko 4 400 mężczyzn. Dla nas to zadecydowanie za mało. Chcemy więcej. Rozmawiamy o wszystkich zagadnieniach związanych z tym tematem: partnerstwie w związkach, wychowaniu dzieci, aspektach prawnych, uwarunkowaniach społecznych i o wielu innych ważnych kwestiach. Podcast prowadzą: Karolina Andrian i Joanna Włodarczyk.

Przejdź do platformy podcastowej

#1 Wspólne Dzieci = Wspólne Obowiązki - PODCAST START!

Pierwszy odcinek, gdzie Karolina Andrian i Joanna Włodarczyk mówią o powodach i motywacji do stworzenia tego podcastu.

Posłuchaj odcinka

#2 Być ojcem w Szwecji - dlaczego warto być na rodzicielskim

Karolina Andrian rozmawia z Gabrielem Stein - Amerykaninem mieszkającym w Szwecji od 14 lat, ojcem trójki dzieci o tym jak to jest być ojcem w Szwecji. Co robią ojcowie na tacierzyńskim, czy jest dla nich wyjątkowy czas czy może tylko obowiązek? Posłuchaj! Podcast w języku angielskim. Zapraszamy!

Posłuchaj odcinka

#3 Jak wygląda partnerstwo w finansach pomiędzy kobietą a mężczyzną?

Czy dzielić się wydatkami po równo znaczy sprawiedliwie? Jak zarządzają pieniędzmi młode małżeństwa, a jak małżeństwa z dziećmi?Czy dokonując wyboru o pozostaniu w domu z dzieckiem kobiety myślą o swojej emeryturze? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Martą Olcoń-Kubicką pracującą w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz w Max Planck Partner Group for the Sociology of Economic Life. W swojej pracy naukowej zajmuje się kulturowymi znaczeniami pieniędzy oraz socjologią ekonomiczną. Specjalizuje się w etnograficznych badaniach gospodarowania domowymi pieniędzmi. Kierowała badaniami terenowymi nad praktykami posługiwania się pieniędzmi w bliskich relacjach w młodych gospodarstwach domowych w Warszawie i okolicach, a obecnie prowadzi badania transferów pieniędzy i majątku od rodziców do ich dorosłych dzieci.

Posłuchaj odcinka

#4 "Nie chciałem być wujkiem, chciałem być tatą!"

Pierwsza rozmowa z rodzicami dzielącymi się urlopem rodzicielskim: jak to wyglądało? Czy to była dobra decyzja? Co to zmieniło? Rozmawia Joanna Włodarczyk z swoim mężem Filipem. Joanna i Filip podzieli się urlopem po połowie.

Posłuchaj odcinka

#5 Ojcostwo w Polsce i Szwecji: deklaracje a praktyka - dr Katarzyna Suwada

Adiunktka w Instytucie Socjologii UMK w Toruniu. W marcu 2015 obroniła pracę doktorską w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie. Jej badania doktorskie dotyczyły bycia ojcem w społeczeństwach polskim i szwedzkim. W pracy starała się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób konkretne mechanizmy polityki rodzinnej wpływają na zaangażowanie mężczyzn w rodzicielstwo i ich rozumienie roli ojca. W ramach praca badawczej zajmuje się: problematyką ojcostwa i męskości, nierównościami płciowym, sposobem organizacji pracy opiekuńczej, socjologią rodziny i polityką rodzinną, starzejącym się społeczeństwem, a także socjologią Norberta Eliasa. Za swoją książkę ?Men, Fathering and the Gender Trap. Sweden and Poland Compared? porównującą ojcostwo w Polsce i w Szwecji otrzymała nagrodę im. Stanisława Ossowskiego przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

Posłuchaj odcinka

#6 Co ojcowie myślą o byciu na rodzicielskim?

Karolina Andrian omawia wyniki prowadzonej przez Fundację Share the Care ankiety dla ojców po urlopach rodzicielskich. Cytuje wypowiedzi, dzieli się refleksją, polemizuje - trochę sama ze sobą :-).  Posłuchajcie sami! Jeśli chcesz nam pomóc w dotarciu do ojców po rodzicielskim prześlij im link do naszej ankiety. Nasz cel to 100 odpowiedzi! Jest to bardzo ambitny cel, bo nikt jeszcze nie zbadał tylu ojców z tym doświadczeniem. Pomóż nam i podziel się tym podcastem i linkiem w mediach społecznościowych. Dziękujemy!

Posłuchaj odcinka

#7 "Wszystko się zmieniło po 2,5 roku, kiedy moja żona postanowiła wrócić do pracy"

Karolina Andrian rozmawia z Marcinem Grabowieckim o jego urlopie wychowawczym. Pół roku czasu spędził ze swoją córką Polą prawie ciągle spacerując i podziwiając Warszawę. Posłuchaj co go skłoniło do tej decyzji, jakie miał doświadczenia i dlaczego kobiety w parku unikały jego wzroku. "Na mnie duży wpływ miały książki jakie przeczytałem na temat wychowania dzieci. Przekonałem się, że poświęcenie czasu dziecku ma senes i jest niezwykle cenne dla niego." Jakie to były książki? Proszę oto lista: - ?Księga rodzicielstwa bliskości? Martha i William Sears - ?Rodzicielstwo przez zabawę? Lawrence Cohen - ?Dziecko z bliska? Agnieszka Stein - ?Twoje kompetentne dziecko? Jesper Juul

Posłuchaj odcinka

#8 Jak powstawała dyrektywa PE work-life balance - wywiad z posłanką do Parlamentu Europejskiego Agnieszką Kozłowską-Rajewicz

Bycie ojcem jest pragnieniem wielu mężczyzn, tak samo jak bycie matką jest pragnieniem wielu kobiet. Obowiązkiem państwa jest zapewnić takie rozwiązania legislacyjne, które pozwalają prawo do bycia rodzicem aktywnym zawodowo realizować obydwu płciom - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w rozmowie z Karoliną Andrian. Posłuchaj o kulisach powstawania dyrektyw work-life balance przegłosowanej w Parlamencie Europejskim w kwietniu 2019 roku. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, posłanka do Parlamentu Europejskiego w latach 2015-2019, pracowała i była współautorką tej dyrektywy. Zapis z tej rozmowy ukazał się w listopadowym wydaniu miesięcznika Personel i Zarządzanie.

Posłuchaj odcinka

#9 50/50 - Przewodnik dla pracujących rodziców

Krótki opis książki "50/50 - Przewodnik dla pracujących rodziców, jak wspólnie złapać balans między pracą a rodziną" autorstwa Sharon Meers i Joanny Strober, które jako pracujące matki próbują pokazać, że dzielenie opieki nad dziećmi i pracy między obojga rodziców może być dobrym pomysłem. Książkę dla Was przeczytała i omówiła Joanna Włodarczyk.

Posłuchaj odcinka

#10 Po pierwsze zyskała nasza relacja - między mną a żoną. Wywiad ze Zbyszkiem - ojcem czwórki synów.

„Dla mnie największą korzyścią z mojego urlopu rodzicielskiego była zmiana relacji między mną i żoną. Bycie na urlopie rodzicielskim daje możliwość zrozumienia drugiej osoby.” Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu. Tym razem naszym gościem jest Zbyszek Ziemacki – ojciec czwórki dzieci, który opowiada o swoim urlopie rodzicielskim z najmłodszym synem. Jeśli zastanawiasz się czy iść na urlop rodzicielski posłuchaj tej rozmowy! Na własnej skórze poprzez doświadczanie człowiek uczy się najszybciej 😊 – kilka miesięcy na urlopie rodzicielskim może odmienić Twoje życie. Rozmawia Karolina Andrian. Jeśli byłeś na urlopie rodzicielskim i jesteś mężczyzną wypełnij anonimową ankietę – link do ankiety: https://forms.gle/wggSp5qeUzTbgPJx7 A może chcesz w podcaście opowiedzieć o swoich doświadczeniach? Nie czekaj tylko napisz do nas na adres witaj@sharethecare.pl

Posłuchaj odcinka

#11 "Polecam rodzicielstwo!" czyli rozmowa z domowym tatą - Dominikiem Mazurem

"Posiadanie dziecka to taki bilans pomiędzy troskami a radością. Więc jeśli ta troska jest na jednej osobie, to bilans się nie zgadza, bo radość się nadal rozkłada na dwie". Dominik, jako domowy tata, opowiada o codzienności z córką, z którą spędza bardzo dużo czasu od 1 miesiąca. Mówi o radości, monotonii i o tym, czy łatwo jest tacie w kawiarni dla rodziców, gdzie są same mamy. Rozmawia Joanna Włodarczyk. Jeśli byłeś na urlopie rodzicielskim i jesteś mężczyzną wypełnij anonimową ankietę – link do ankiety: https://forms.gle/wggSp5qeUzTbgPJx7 A może chcesz w podcaście opowiedzieć o swoich doświadczeniach? Nie czekaj tylko napisz do nas na adres witaj@sharethecare.pl

Posłuchaj odcinka

#12 Relacja z konferencji naukowej: International Father Research Networking Conference: "Care-Practices of Fathers in International Comparison: Do Policies Matter?"

Zapraszamy do wysłuchania odcinka – relacji z konferencji „International Father Research Networking Conference: Care-Practices of Fathers in International Comparison: Do Policies Matter?". Konferencja odbyła się w dniach 16-18.01.2020 w Niemczech na uniwersytecie w Landshut. Odcinek będzie szczególnie interesujący dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się tematem ojcostwa, a już szczególnie urlopów rodzicielskich dla ojców. Rozmawiają Karolina Andrian z Fundacji Share The Care i Marta Bierca z SWPS

Posłuchaj odcinka

#13 „Nie ma nic bardziej delikatnego i kruchego niż męskie ego” - wywiad z pisarzem Jakubem Szamałkiem.

„Nie ma nic bardziej delikatnego i kruchego niż męskie ego” – mówi Jakub Szamałek, pisarz i scenarzysta gier komputerowych, w rozmowie z Karoliną Andrian. O tym jak wyglądał jego urlop rodzicielski z małą córeczką oraz jak schudnąć 10 kg na takim „urlopie” dowiecie się słuchając tego odcinka. Zapraszamy!
Jeśli jesteś ojcem po urlopie rodzicielskim wypełnij naszą ankietę:
https://forms.gle/wggSp5qeUzTbgPJx7 A może chcesz w podcaście opowiedzieć o swoich doświadczeniach? Nie czekaj tylko napisz do nas na adres witaj@sharethecare.pl

Posłuchaj odcinka

#14 Nowe wzory ojcostwa w Polsce - rozmowa z dr socjologii Martą Biercą

Kryzys czy transformacja rodziny? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorką książki "Nowe wzory ojcostwa w Polsce" dr Martą Biercą. Rozmawiamy o przemianach jakie przechodzi Polska rodzina i o rosnącym zaangażowaniu mężczyzn w opiekę nad dziećmi. Zapraszamy!
Jeśli jesteś ojcem po urlopie rodzicielskim wypełnij naszą ankietę:

Posłuchaj odcinka

#15 "To nie jest tak, że faceci myślą tylko o kasie i karierze..." - Ojcowska Strona Mocy czyli wywiad z Jarkiem Kanią

„Jest taki dysonans poznawczy w mężczyznach. Mężczyźni myślą, że pracując robią wielkie, odkrywcze i trudne rzeczy, a kobieta tylko “siedzi w domu” i jej praca jest prosta, mało znacząca, łatwa. Skoro więc jest taka prosta – dlaczego Ty mężczyzno tego nie zaczniesz robić? I tutaj pada odpowiedź – nie, bo to jest za trudne. Czyli jak to jest z tą pracą w domu – jest łatwa czy trudna???” Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jarkiem Kanią autorem bloga i podcastu Ojcowska Strona Mocy oraz ojcem trójki dziewczynek, z którymi spędził trochę czasu sam na sam. Miał okazję jak to mówi być "Panią domu". Rozmawia Karolina Andrian.

Posłuchaj odcinka

#16 Dzisiaj cały dzień pisałem tekst piosenki i napisałem jeden wers, który mi się naprawdę podoba!

Jak być tatą i pracować w wolnym zawodzie? Czy siedzenie z dziećmi i obserwowanie jak rosną to strata czasu i zaprzepaszczenie swoich możliwości artystycznych czy może inspiracja dla kolejnych projektów? Jak wygląda partnerstwo, kiedy i kobieta i mężczyzna są artystami i niespokojnymi duszami? Tym razem wywiad z muzykiem, wokalistą zespołu No LOGO Adrianem Łabanowskim, który razem z Marysią Sadowską wychowuje dwójkę dzieci. Rozmowę prowadzi Karolina Andrian.

Posłuchaj odcinka

#17 Jesteś kobietą i liczysz na dobrą emeryturę? Przestań się łudzić!

O pieniądzach ludzie lubią rozmawiać, a już na pewno lubią słuchać…Odcinek, w którym rozmawiamy o finansach par ma największą liczbę odsłuchań. (Chcesz go wysłuchać? tutaj jest link do wywiadu z dr Martą Olcoń-Kubicką - https://tiny.pl/7mxd1) Tym razem nie będziemy rozmawiać o bieżących finansach, a o tych znacznie bardziej odległych, o emeryturach kobiet. Zapraszamy do wysłuchana rozmowy z prof. dr hab. Joanną Tyrowicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielką ośrodka badawczego GRAPE, z której możesz dowiedzieć się dlaczego, jeśli jesteś kobietą urodzoną po 1978 roku, otrzymasz tylko emeryturę minimalną. Zapraszamy. Rozmowę prowadzi Karolina Andrian.

Posłuchaj odcinka

#18 Dla mnie to jest pytanie o jakość życia. Do jakiego życia my dążymy, jakiego życia my chcemy.

„Bardzo trudno jest szanować czyjąś pracę, jeżeli się nie rozumie wysiłku z nią związanego.” W tej rozmowie pojawia się zarówno temat dobrostanu dziecka, rynku pracy oraz jakości życia. Anna Gromada powołuje się na statystyki międzynarodowe, jak i ustalenia psychologii behawioralnej. Mówi też o tym, że w XIX w. zabraniano kobietom iść na uniwersytety, bo są zbyt słabe fizycznie, zaś dzisiaj wiele matek wraca do pracy naukowej, żeby odpocząć. Anna Gromada jest badaczką polityki społecznej ONZ i Polskiej Akademii Nauk, a także współautorką raportu UNICEF-u ds. polityk prorodzinnych na świecie. Zapraszamy do wysłuchania! Rozmowę prowadzi Joanna Włodarczyk

Posłuchaj odcinka

#19 Nigdy w mojej głowie nie było takiej sytuacji, kiedy nie byłbym na tym urlopie

Rozmowa za Tomkiem, tatą Łucji, który był na urlopie rodzicielskim i wychowawczym, jednocześnie pracują na część etatu. Czy to idealne rozwiązanie? Posłuchajcie. Rozmawia Joanna Włodarczyk.

Posłuchaj odcinka

#20 "Siedząc w domu z dziećmi" manager i lider może naprawdę dużo się nauczyć, wyszlifować kompetencje, które się przydają w pracy zawodowej

Czy urlop rodzicielski musi być przerwą w rozwoju zawodowym? A może wręcz przeciwnie - jest wyjątkową okazją do rozwoju ważnych umiejętności managerskich i liderskich? Rozmowa z Sylwią Lewandowską-Akhvlediani o urlopach rodzicielskich dla ojców z perspektywy biznesu. Sylwia Lewandowska-Akhvlediani - mama Niko i Mai, żona Gruzina, psycholożka biznesu, Managing Partner Progressive Partners, autorka 5 przebudzonych talentów - kompetencje liderów przyszłości. Więcej  www.sylwialewandowska.com Rozmawia Joanna Włodarczyk.

Posłuchaj odcinka

#21 Przewodnik „50/50 to się opłaca” – dlaczego warto do niego zajrzeć

18 maja opublikowaliśmy pierwszą  publikację Fundacji Share The Care – przewodnik dla pracodawców „50/50  to się wszystkim opłaca! Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga  rodziców do opieki nad dzieckiem”. Dlaczego dla  pracodawców? O czym można przeczytać w tym przewodniku? Czy ktoś  jeszcze oprócz pracodawców jest adresatem tego przewodnika? Wszystkiego  dowiedzie się z tego odcinka – o publikacji opowiada Karolina Andrian. My wiemy jedno - czas już na  zmiany, czas na rewolucję. 79% Polaków jest zgodnych co do tego, że obie  płcie są równie dobrymi opiekunami dla swoich dzieci. Dołącz do nas i  buduj świat równych szans! Przewodnik można pobrać ze strony tutaj.

Posłuchaj odcinka

#22 Partnerstwo w polskiej rodzinie, czyli co Polacy myślą o dzieleniu się obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Martą Rybicką – Business Unit Director z agencji badawczej IQS, która na zlecenie Fundacji Share The Care przeprowadziła badanie „Diagnoza postaw, motywacji i barier wobec urlopów ojcowskich i rodzicielskich”. Rozmawiamy o tym jak wygląda polska rodzina i jak partnerstwo realizowane jest w kraju nad Wisłą. Na horyzoncie widać nadchodzące zmiany – młodzi częściej dostrzegają nierówności płciowe na rynku pracy oraz w domu i w większym stopniu chcą dzielić się obowiązkami. Uznają ojca jako pełnoprawnego opiekuna dla dziecka, a podział urlopu rodzicielskiego jest decydowanie bardziej dla nich oczywisty. Badania zostały omówione w przewodniku „50/50 to się wszystkim opłaca! Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga rodziców do opieki nad dzieckiem”, który bezpłatnie można pobrać tutaj: https://tiny.pl/77r9p Rozmowę prowadzi Karolina Andrian.

Posłuchaj odcinka

#23 Razem od trzeciego miesiąca życia i to 10 lat temu!

Posłuchaj rozmowy z Jaśkiem Watanabe, który spędził rok ze swoim pierwszym synem. To było bardzo dawno, bo aż 10 lat temu i jego pojawienie się na placu zabaw budziło duże zdziwienie. Jasiek jest pół Polakiem, pół Japończykiem więc porozmawialiśmy również trochę o Japonii. Jak wygląda tam rodzicielstwo i dlaczego mimo tego, że Japończycy mają najbardziej szczodre rozwiązania dla ojców, z tych przywilejów korzysta tylko 5% ojców. Zapraszamy do wysłuchania odcinka.

Posłuchaj odcinka

#24 Badania terenowe na żywym organizmie – Julia przed urodzeniem dziecka

Zapraszamy na pierwszy odcinek naszego nowego cyklu „Badania terenowe na żywym organizmie”. Chcemy  pokazywać Wam jak bohaterki i bohaterowie naszego cyklu stają się rodzicami. Jak zmieniają się ich poglądy i przekonania? Co zmienia się w  ich życiu? Na ile ich plany są realizowane? Dzisiaj spotykamy się z Julią, która jest w dziewiątym miesiącu ciąży i zaraz zostanie mamą. Rozmawiamy jak ocenia partnerstwo w swoim związku, kto się czym zajmuje, jak  planują z mężem Łukaszem podzielić się opieką na swoją córeczką.Wszystko nagrywamy i notujemy – a potem sprawdzimy jak w rzeczywistości realizowane są te plany. Zapraszamy! Z Julią rozmawia Karolina Andrian. Jeśli chcesz zostać bohaterką lub bohaterem takiego cyklu – czekamy na Wasze zgłoszenia – napisz do nas witaj@sharethecare.pl #teamrodzina #podzielsięurlopem #sharethecare #wspólnedzieciwspólneobowiązki

Posłuchaj odcinka

#25 E-debata 1: Mama i tata na rodzicielskim - nowy kontekst społeczny?

Pierwsza debata z cyklu spotkań z okazji premiery przewodnika '50/50 to się wszystkim opłaca! Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga rodziców do opieki nad dzieckiem.', która odbyła się 18 maja 2020 r. O czym rozmawialiśmy? Czy tradycyjny model rodziny w Polsce odchodzi do lamusa? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest, jednak dogmaty w tym obszarze ciągle mają się znakomicie. Pierwszy z nich – rodzina to instytucja, która musi bazować na związku małżeńskim, kolejny –  mężczyzna musi być niezależny finansowo, by móc utrzymywać całą rodzinę, trzeci  –  w rodzinie powinno się rodzić jak najwięcej dzieci, i wreszcie –małżeństwo to związek na całe życie. To model żywcem wyjęty z PRL lub okresu międzywojnia. Czy nadal aktualny? Prelegenci: prof. Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich, Katarzyna Wilkołaska-Żuromska - Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet, Tomasz Dąbrowski - Inicjator i Wiceprezes, Diversity Hub, Marta Rybicka - Business Unit Director, IQS Jarek Kania - założyciel bloga i podcastu Ojcowska Strona Mocy Dorota Wiszejko-Wierzbicka - Psycholog, Uniwersytet SWPS Paulina Janiak - Prezeska, Femmeritum Debatę prowadziła Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share The Care. Debatę można obejrzeć na kanale YT fundacji - https://www.youtube.com/watch?v=5CRAabBJQfg&t=19s Przewodnik można pobrać na www.sharethecare.pl/przewodnik

Posłuchaj odcinka

#26 E-debata 2: ROLA PRACODAWCÓW W WYRÓWNYWANIU PRAWA OBOJGA RODZICÓW DO OPIEKI NAD DZIECKIEM

Zapis e-debaty, która odbyła się 25 maja w ramach cyklu debat "50/50 to się wszystkim opłaca". Bez dwóch zdań inicjatywy pracodawców na rzecz wspierania work-family balance i zrównoważonego podziału opieki nad dzieckiem pomiędzy rodziców wyszły już z fazy innowacji – zyskując coraz szersze uznanie. Tego typu rozwiązania wprowadzane są coraz śmielej i to nie tylko wśród najbardziej innowacyjnych firm świata. W Polsce ten trend jest również coraz bardziej widoczny, przy czym wiele inspiracji płynie z korporacji międzynarodowych, których polskie spółki i oddziały wdrażają rozwiązania uwzględniające nasze lokalne warunki. Jak robią to liderzy? Prelegenci: Karol Bukala (NatWest), Iwona Dudzińska (Citi), Marta Podedworna (BGK), Daria Gostkowska (BNP Paribas) Gość specjalny: Pani Minister Barbary Sochy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Debatę prowadzi: Sylwia Ziemacka Debatę można obejrzeć na kanale YT fundacji: https://www.youtube.com/watch?v=1O0NvqFfznE #teamrodzina,#sharethecare,#fundacjasharethecare
 

Posłuchaj odcinka

#27 E-debata 3: DZIECKO OBOJGA RODZICÓW – KORZYŚCI Z MAMY I TATY NA RODZICIELSKIM

Zapis debaty, która odbyła się 28 maja 2020 roku. Dla rozwoju każdego dziecka ważna jest  silna i zdrowa więź z obojgiem rodziców. Zaangażowanie zarówno mamy jaki i taty w opiekę nad dzieckiem od początku jego życia wpływa pozytywnie na jego poczucie bezpieczeństwa, otwartość na świat i pewność siebie. Równe dzielenie obowiązków w opiece nad dziećmi to doskonała inwestycja w relację – z dzieckiem i partnerem. Inwestycja, która będzie procentować dla całej rodziny. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na dyskusję poświęconą korzyściom jakie odnosi dziecko, kiedy ma szansę na budowanie relacji z obojgiem rodziców. Prelegenci: MAGDA WINIARSKA-SMOCZYŃSKA (psycholog, psychoterapeuta z Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę | Empowering Children Foundation), TANIA NIKIEL (psycholog, psychoterapeuta), Sylwia Anderson-Hanney (liderka i prekursorka #pozytywnadyscyplina w Polsce), PIOTR ROMANOWSKI (psycholog, psychoterapeuta z Bliskie Miejsce). Debatę poprowadzi Joanna Włodarczyk. Debatę można obejrzeć na kanale YT fundacji https://www.youtube.com/watch?v=VDVqF0cGaTo&t=195s   #teamrodzina,#sharethecare,#fundacjasharethecare
 

Posłuchaj odcinka