Debaty

Weź udział w cyklu premierowych e-debat na temat wyrównywania prawa obojga rodziców do
opieki nad dzieckiem i płynących z tego korzyści.

Czy tradycyjny model rodziny w Polsce odchodzi do lamusa? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest, jednak dogmaty w tym obszarze ciągle mają się znakomicie.

Bez dwóch zdań inicjatywy pracodawców na rzecz wspierania work-family balance i zrównoważonego podziału opieki nad dzieckiem pomiędzy rodziców wyszły już z fazy innowacji – zyskując coraz szersze uznanie.

Dla rozwoju każdego dziecka ważna jest  silna i zdrowa więź z obojgiem rodziców. Zaangażowanie zarówno mamy jaki i taty w opiekę nad dzieckiem od początku jego życia wpływa pozytywnie na jego poczucie bezpieczeństwa, otwartość na świat i pewność siebie.

Biorąc pod uwagę znaczenie uczestniczenia ojców w procesie wychowania dziecka, obecną sytuację kobiet na rynku pracy, jak również dążenie do zapewnienia pracownikom możliwości zachowania równowagi pomiędzy życiem…

Dane GUS z 2019 r. pokazują, że wskaźniki zatrudnienia i aktywności zawodowej w Polsce są bardzo niskie, szczególnie dotyczy to kobiet. Nadal pokutuje kulturowe oczekiwanie, że…

Coraz więcej mówi się nie tylko o zmianie podejścia do ojcostwa, ale także o tym, jak zaangażowanie w opiekę i wychowanie dziecka wpływa na ojca, jego więź z dzieckiem oraz samo dziecko.