Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga rodziców do opieki nad dzieckiem

Data:
25/05/2020

Godzina:
12:00

Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga rodziców do opieki nad dzieckiem

Bez dwóch zdań inicjatywy pracodawców na rzecz wspierania work-family balance i zrównoważonego podziału opieki nad dzieckiem pomiędzy rodziców wyszły już z fazy innowacji – zyskując coraz szersze uznanie. Tego typu rozwiązania wprowadzane są coraz śmielej i to nie tylko wśród najbardziej innowacyjnych firm świata. W Polsce ten trend jest również coraz bardziej widoczny, przy czym wiele inspiracji płynie z korporacji międzynarodowych, których polskie spółki i oddziały wdrażają rozwiązania uwzględniające nasze lokalne warunki. Jak robią to liderzy?

MODERATOR

Sylwia Ziemacka

Członek Rady Fundacji Share the Care

Mama czwórki chłopców, od lat dzieli się urlopem rodzicielskim ze swoim mężem i z autopsji wie, że dzielenie się urlopem z mężem niesie korzyści nie tylko dla jej kariery zawodowej, ale również dla dzieci. Zawodowo od ponad 15 lat związana z rynkiem mediów, komunikacji i marketingu.

PRELEGENCI

Barbara Socha

Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Barbara Socha jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (kierunki z zakresu bankowości i polityki gospodarczej) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarskie studia podyplomowe). Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata, jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca. W grudniu 2019 została wybrana na pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej.

KAROL BUKALA

Head of HR Poland, NatWest Poland

Przygodę z HR rozpoczął kilkanaście lat temu, tuż po ukończeniu psychologii na SWPS. Od tamtego czasu pracował w kilku dużych firmach z branży finansowo-ubezpieczeniowej, a od prawie 9 lat związany jest z NatWest, gdzie przez ostatnich 6 lat pełni funkcję Dyrektora Departamentu Zasobów Ludzkich. Poza pracą balansuje pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu (podróże, górskie wędrówki, siłownia), a relaksowaniem się przy książce, muzyce i filmie.

IWONA DUDZIŃSKA

Dyrektor zarządzająca, Citi Europe PLC

Związana z Citi od ponad 25 lat. Odegrała kluczową rolę w rozszerzaniu usług świadczonych w Polsce dla innych oddziałów Citi oraz w budowaniu Centrum Usług Citi w Warszawie i Olsztynie, które obecnie zatrudnia ponad 4000 pracowników.
Jest również mentorką w programie rozwojowym dla kobiet (od 2016r.) oraz członkiem Rady Programowej LeadersIn we współpracy z Deloitte, BPH Bank oraz Vital Voices Poland.

MARTA PODEDWORNA

Dyrektor Departamentu Polityki Wynagrodzeń i Spraw Pracowniczych, Bank Gospodarstwa Krajowego

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie HR-owe zdobywane w branży bankowej, ubezpieczeniowej i energetycznej. Pracowała między innymi w Banku BGŻ BNP Paribas, PZU S.A., Vattenefallu i Głównym Urzędzie Statystycznym. Opracowywała plany zatrudnienia, budżety wynagrodzeń oraz monitorowała ich realizację. Odpowiadała też za procesy wartościowania stanowisk, budowanie i rozliczanie systemów motywacyjnych dla różnych grup stanowisk oraz zarządzała zakładowymi funduszami świadczeń socjalnych. Jest także specjalistką od procesów kadrowych. Studiowała zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie także skończyła studia podyplomowe dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi.

DARIA GOSTKOWSKA

Dyrektor Wykonawcza Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w BNP Paribas Bank Polska

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w budowaniu strategii kultury organizacyjnej. W ostatnim czasie była dyrektorem Działu Personalnego w Microsoft Polska, gdzie odpowiadała za przeprowadzenie organizacji przez 3-letni okres transformacji i zmian. Wcześniej przez 18 lat pracowała w Procter & Gamble, gdzie odpowiadała za liczne ewolucje systemowe, kulturowe i organizacyjne. W trakcie pracy dla Procter & Gamble Daria spędziła 7 lat w Genewie, gdzie realizowała regionalną strategię HR-ową oraz stała na czele integracji regionalnej łączącej jednostki Europy Zachodniej z regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.