Nowe oblicze ojcostwa: mężczyźni na rodzicielskim

Data:
22/06/2020

Godzina:
19:00

Nowe oblicze ojcostwa: mężczyźni na rodzicielskim

Coraz więcej mówi się nie tylko o zmianie podejścia do ojcostwa, ale także o tym, jak zaangażowanie w opiekę i wychowanie dziecka wpływa na ojca, jego więź z dzieckiem oraz samo dziecko. Korzyści z tej relacji są nie do przecenienia dla obu stron. Czy rzeczywiście w Polsce jest szansa na zmianę w zakresie postrzegania tradycyjnego podziału ról w rodzinie? Co sprawia, że mężczyźni decydują się na urlopy rodzicielskie i jak się z tym czują ? Z okazji Dnia Ojca zapraszamy do redefinicji pojęcia ojcostwa i dyskusji na temat  korzyści jakie z tego płyną dla całej rodziny.

MODERATOR

ANNA MARIA SZUTOWICZ

Właścicielka, Y&LOVERS

Właścicielka Y&Lovers – agencji specjalizującej się w projektowaniu i analizie badań młodych Polaków oraz doradztwie strategicznym na bazie wyników badań. Pracuje z teamem egoistycznych, roszczeniowych, uzależnionych od fidbeku i lajków badaczy i od nich uczy się, jak żyć.

PRELEGENCI

JAREK KANIA

Założyciel bloga i podcastu Ojcowska Strona Mocy

Inżynier Humanista. Autor bloga i podcastu Ojcowska Strona Mocy. Tata
trzech córek. Wciąż szuka sposobów, by stawać się lepszym rodzicem.

JAKUB SZAMAŁEK

Pisarz, scenarzysta gier komputerowych

Pisarz, scenarzysta gier komputerowych. Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, „Kiedy Atena odwraca wzrok” oraz 2016, „Czytanie z kości”). Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej. Thriller „Cokolwiek wybierzesz”, pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”, ukazał się w 2018 roku. „Kimkolwiek jesteś” to kontynuacja bestsellerowej serii.

Maciej Lisowski

MATATA – bloger i ojciec bliźniaczek

Matata to połączenie słów MAMA i TATA. Najważniejszych dla każdego dziecka.
MaTata to Maciek Lisowski. Facet, który jest dowodem, że ojcostwo jest najwspanialszą przygodą. W jego przypadku zaczęła się pięć lat temu. Maciek jest tatą dwóch księżniczek: Małgosi i Madzi. Tatą, który żyje według ustalonych przez siebie zasad. Zanim Maciek stał się MaTatą, był znany głównie w świecie mody. Najpierw przez wiele lat był jednym z najbardziej rozpoznawlnych modeli w Polsce, później założył własną agencję New Age Models.

Patrick Ney

Trener metody All About Parenting

Patrick jest tatą dwóch cudownych dziewczynek i certyfikowanym trenerem metody All About Parenting. Urodził się w Wielkiej Brytanii, ale niedawno, po 10 latach pobytu w Polsce, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu polskie obywatelstwo i Patrick stał się jednym z nas – Polakiem. Mieszka w Warszawie ze swoją żoną Mają i dwójką ich dzieci: Zofią i Mią.

Zanim zakochał się w pięknej Polce, która została jego żoną, zakochał się w polskiej kulturze i historii. Zrealizował wiele filmów krótkometrażowych o historii kraju, które miały ponad 60 milionów wyświetleń na Facebooku i Youtube. W 2019 r. Patrick otrzymał prestiżową nagrodę Złoty BohaterON za promocję Polski. Regularnie występuje w polskich i zagranicznych mediach wypowiadając się na różne tematy społeczne.

Kiedyś Patrick skupiony był na przeszłości, na historii Polski, której jednak nie można zmienić. Dlatego gdy został ojcem, zadał sobie pytanie, co mógłby dać z siebie innym ludziom by zmienić Polskę na lepszą. Chciał stworzyć szkołę dla dzieci, bo to one są naszą przyszłością. W rezultacie uzyskał certyfikację w metodzie All About Parenting i stworzył „szkołę dla rodziców” polegającą na bezpłatnych warsztatach, prowadzonych przez niego w całej Polsce. Do tej pory z metodologii All About Parenting skorzystało już w Polsce ponad 10 tysięcy rodziców.