Aktualności

Webinar psychologiczny 17.05

webinar psychologiczny

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu „Partnerstwo w rodzicielstwie”
17.05.2022, godz. 20:00

Partnerskie podejście do związku i rodzicielstwa wymaga świadomości nt. trudności z ja- kimi może mierzyć się druga strona w obliczu nowych wyzwań związanych z zostaniem rodzicem. Część z nich jest podobna dla kobiet i mężczyzn, część jednak specyficzna dla sytuacji każdego z rodziców. Wyzwania te, gdy nie ma się adekwatnego wsparcia, mogą prowadzić do przeciążenia i trudności – zarówno w odniesieniu do pełnienia roli rodziciel- skiej, jak i jakości związku czy ogólnego dobrostanu. Warto zatem dowiedzieć się, na jakie trudności można trafić i jak wspólnie sobie z nimi radzić. Oraz czego unikać, by nie za- ogniać sytuacji w kryzysowych momentach.
Udział w webinarze pozwoli dowiedzieć się m.in.:
• z jakimi trudnościami mogą mierzyć się młodzi rodzice (z uwzględnieniem specyfiki sytuacji matek i ojców);
• jakie ryzyko niesie ze sobą przeciążenie i wyczerpanie w odniesieniu do realizowania roli rodzicielskiej, funkcjonowania w związku romantycznym i ogólnego dobrostanu;
• jakie jest znaczenie wzajemnego wsparcia partnerów oraz jak można to wsparcie realizować w praktyce;
• na co uważać i czego unikać w kontekście wspólnego zaangażowania w opiekę nad dziećmi i układania sobie codzienności po narodzinach dziecka.

ZAPISY: https://webinar.freshmail.pl/882-923-949

PROWADZENIE:
Kamil Janowicz-psycholog, doktorant na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersyte- tu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzi stronę poświęconą ojcostwu www.fathe- ringdaily.com

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin