Aktualności

Poradnik Firma Przyjazna Tatcie na etacie

tata na etacie

Fundacja Share the Care wraz z Global Compact Network Poland i Formes Women Polska jest partnerem poradnika dla biznesu – Firma Przyjazna Tacie na Etacie

Jest to raport, w którym podpowiadamy  jakie rozwiązania wprowadzić w Twojej firmie by stała się  firmą przyjazną tacie na etacie.

Dlaczego to ważne?
Od 26 kwietnia 2023 w Polsce obowiązuje dyrektywa unijna work-life balance. Nadała ona m.in.: ojcom indywidualne prawo do 9 tygodni nietransferowaego urlopu rodzicielskiego. Celem dyrektywy jest poprawa sytuacji kobiet na rynku pracy, ale badania oraz przykłady krajów skandynawskich jednoznacznie wskazują, że zyskują na tym też pracodawcy, mężczyźni i dzieci. Aby dyrektywa przyniosła pożądane efekty, potrzebne są przychylność i wsparcie pracodawców.

Tacierzyństwo to dziś ważny temat społeczny – konsumenci oczekują, że firmy i marki będą angażowały się w tematy społeczne. Dlatego sięgnij po raport i zobacz dlaczego  i jak budować równość rodzicielską w swojej organizacji!

Co znajdziecie w raporcie?

  • Dlaczego warto – opis korzyści  dla biznesu, mamy, taty i przede wszystkim dziecka
  • Jak to zrobić – rekomendacje działań dla zarządu, działu HR i managerów
  • Najlepsze praktyki –  opis działań/ case study najbardziej zaangażowanych firm w Polsce – zwycięzców rankingu Forbes Women Firma Przyjazna Tacie na Etacie.

Więcej szczegółów oraz cały raport do pobrania znajdziecie TU

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin