Aktualności

Ojcowska wolność wyboru-badanie

Dr Katarzyna Suwada i prof. Anna Kurowska-badaczki pracujące dla Uniwersytetu Warszawskiego realizują badanie naukowe dotyczące doświadczeń ojców w zakresie korzystania i niekorzystania z urlopów rodzicielskich.

Podstawowe informacje o badaniu

W ramach projektu zatytułowanego „Ojcowska wolność wyboru (nie)korzystania z urlopu rodzicielskiego” poszukiwani są ojcowie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat, którzy mają/mieli prawo do skorzystania z 9 tygodni urlopu rodzicielskiego zarezerwowanych dla ojca, wprowadzonych w kwietniu 2023 w związku z wdrożeniem dyrektywy work-life balance.

Badaczkom zależy na dotarciu do ojców, którzy samodzielnie skorzystali z co najmniej miesiąca urlopu rodzicielskiego i przeprowadzeniu z nimi wywiadów pogłębionych. Wywiad będzie trwać ok. 1-1,5h i będzie przeprowadzony zdalnie o wspólnie ustalonej porze.

W ramach wywiadu zadawane będą pytania dotyczące wszelkich doświadczeń związanych z korzystaniem z urlopu rodzicielskiego.

Ojców, którzy chcieliby wziąć udział w badaniu, prosimy o kontakt z dr Katarzyną Suwadą – k.suwada@umk.pl

Kierowniczką projektu jest prof. Anna Kurowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1IQrK46hr5jualMVHaPIjtpAV9xGcbmtpH6Yhli45T2g/edit

Posłuchaj też rozmowy z dr Katarzyną Suwadą w podcascie – Pracujący Rodzice

 

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin