Aktualności

Między nami Ojcami-spotkania dla ojców

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań tylko dla ojców „Między nami Ojcami”

Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się wznowić spotkania.

Pozytywne komentarze i wiadomości ze strony ojców pokazują nam jak bardzo są one potrzebne! Mogą też stanowić ważny aspekt profilaktyki w zakresie zdrowia psychicznego ojców, rozwoju ich kompetencji rodzicielskich oraz wspierania partnerstwa w rodzicielstwie.

Każde spotkanie będzie miało swój temat przewodni, ale będzie też czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

Terminy i tematy spotkań:

21.09.: „Praca i ojcostwo – jak to pogodzić?”

Łączenie obowiązków zawodowych z pragnieniem bycia obecnym i zaangażowanym ojcem to wyzwanie, z którym mierzy się wielu mężczyzn. Czy da się to zrobić, aby nie cierpiała na tym ani nasza rodzina, ani praca? Z jakich rozwiązań warto skorzystać? W jaki sposób rozwój zawodowy może wspierać nasze ojcostwo, a bycie tatą pomagać nam w pracy? Właśnie tym kwestiom przyjrzymy się podczas spotkania w męskim gronie, tworząc wspólnie przestrzeń na wymianę doświadczeń oraz podzielenie się swoimi refleksjami i przeżyciami.

19.10.: „Jakościowy czas z dzieckiem – jak o to zadbać?”

Obecność i zaangażowanie taty mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wielu ojców boryka się z tym, że chcieliby spędzać z dziećmi więcej czasu albo robić to w bardziej efektywny sposób. Czym właściwie jest ten „jakościowy czas z dzieckiem” i dlaczego jest on ważny? Czy to zawsze muszą być mocno angażujące atrakcje? Czy jest w tym miejsce na… nudę? Właśnie o tym będziemy rozmawiać w męskim gronie, aby inspirować się nawzajem w swoim ojcostwie.

ZAPISY

16.11.: „Finanse w związku i rodzicielstwie – jak to ułożyć?”

Ponoć gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach… Bywają one jednak częstym punktem zapalnym sporów w związku albo też powodem stresu i niepokoju dla wielu ojców. Dlatego to spotkanie będzie okazją do szczerej rozmowy m.in. o tym, jakie miejsce finanse mają w życiu naszym i naszych rodzin, jak dzielić się z partnerką odpowiedzialnością za utrzymanie rodziny oraz jak nie dać się zapędzić w kozi róg w kwestii nadmiarowych wydatków związanych z rodzicielstwem.

ZAPISY

PROWADZENIE:
Spotkania poprowadzi dr Kamil Janowicz-psycholog na Uniwersytecie SWPS, prowadzi stronę poświęconą ojcostwu www.fatheringdaily.com

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, w grupie samych mężczyzn na zewnętrznej platformie.

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin