Aktualności

KOLEJNY ETAP RANKINGU TATA NA ETACIE

Wspólnie z Forbes Women oraz UN Global Compact tworzymy ranking firm przyjaznych równości rodzicielskiej wspólnie z UNGC Network Poland i fundacją Share the Care.

Cały proces zmian przyspieszą regulacje takie jak dyrektywa work-life balance. Chcemy pokazać dobre przykłady i praktyki różnych organizacji. Zależy nam na inspirowaniu biznesu do zmiany. Wierzymy, że umożliwienie i ułatwienie korzystania z urlopów rodzicielskich może przynieść wymierne korzyści firmie.

W dniu 27.02.2023 odbyło się spotkanie kapituły rankingu Firma Przyjazna Tacie, w składzie której znajdują się: Adam BodnarMarta SamsonovAnna Potocka-DominAleksandra KarasińskaIga MagdaMagdalena Jóźwiak-AntczakJacek MaslowskiKarolina AndrianAndrzej KubisiakMarta Bierca, Paweł Kubicki, Jacek Wasilewski .

Zebranie zaowocowało wyłonieniem listy firm, które znalazły się w drugim etapie.

Decyzja kapituły powstała w oparciu o analizę zgłoszeń firm, które deklarowały konkretne procesy, działania i efekty wspierające równość rodzicielską w organizacjach. Zagadnienia związane z rankingiem wiążą się z szeregiem innych tematów społecznych jak np. luka płacowa, wsparcie państwa, komunikacja, stereotypy, rola biznesu w procesie zmian oraz gotowość społeczeństwa.

Już niebawem zostanie ogłoszona lista finalistów, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w kwietniu.

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin