Aktualności

Jaką rolę pełni pracodawca w podziale urlopów macierzyńskich?

Jak pracodawca może wspierać i pokazywać możliwości rozwoju, tym razem niezawodowego.

Kasia i Tomek spodziewają się dziecka, zupełnie tak samo, jak ich znajomi Ania i Krzysiek.
Kasia i Tomek mają już wszystko przygotowane – pokój dla dziecka, 5-funkcyjny wózek w świetnym, modnym kolorze no i cały zestaw pięknych, słodziutkich ubranek.
Ostatnio wybrali się na niedzielny piknik 🌷🌞 z Anią i Krzyśkiem i razem omawiali, jak będzie wyglądać ich rzeczywistość, gdy maluszki pojawią się w końcu na świecie. Kasia wyobrażała sobie, że wspólnie z Anią będą umawiać się na spacery i kawki.
Podczas rozmowy okazało się, że Ania dzieli się urlopem z Krzyśkiem (❗️❗️❗️)
Kasia poczuła się przygnębiona, bo po pierwsze nie będzie miała koleżanki do wspólnych wiosennych spacerów, a po drugie w głębi duszy zazdrości Ani, że jej partner tak entuzjastycznie opowiada o swoim rodzicielskim.
Kasia i Tomek wracając z pikniku trochę się pokłócili, bo Tomek zupełnie nie podjął tematu podziału urlopu rodzicielskiego 🤷‍♀️. Poczuł się zaskoczony przez kolegę i nie wiedział, że można w ten sposób zaplanować czas gdy urodzi się maluch.
Dlaczego Krzyś skorzysta z urlopu rodzicielskiego, a Tomek nie ❓❓

Krzyś pracuje u PRO pracodawcy, dla którego równość rodzicielska jest bardzo ważna i który oferuje szereg działań zachęcających ojców do korzystania z urlopu rodzicielskiego.
📍 Ania i Krzyś brali udział w webinarze na temat partnerstwa z Ambasadorem Fundacja SHARE THE CARE, który pokazał, że dzielenie się urlopem opłaca się wszystkim i ma bardzo dobry wpływ na późniejszy rozwój dziecka.
📍 Krzyś otrzymał od swojego managera dostęp do e-book (https://tiny.pl/9b1dx), w którym dokładnie mógł przeczytać jak podzielić są urlopem, jakie są dobre i słabe strony urlopu z góry i na części.
📍 Razem przeczytali na https://teamrodzina.pl/ historie par, które podzieliły się urlopem i bardzo im się to podobało.
📍 Krzyś dowiedział się od swojego menedżera, że jego pracodawca dofinansowuje do 100% pensji ojcom na urlopie rodzicielskim, co już totalnie przeważyło szalę 👍👍👍

I tak Ania i Krzyś będą się dzielić urlopem 👏, a Kasia i Tomek nie.
Szkoda, że Kasia będzie zazdrościć Ani równego podziału opieki nad maluszkiem 😟.

📍Artykuł jest częścią akcji #RODZICIELSTWOwZGODZIEzPRAWEM prowadzonej przez Fundacja SHARE THE CARE oraz Marzena Pilarz-Herzyk z portalu Marzena Pilarz-Herzyk MamaPrawniczka.pl.pl i Agnieszka Fedor z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak z okazji wypadającego w tym roku wdrożenia dyrektywy work-life balance w Polsce.

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin