Aktualności

Diversity IN Check – raport z 2. edycji badania

Fundacja Share the Care z przyjemnością przedstawia  podsumowanie II edycji badania Diversity IN Check.

Przedstawicielka fundacji, Karolina Andrian, znalazła się w radzie ekspertek i ekspertów. 

A co ciekawego tam znajdziecie?

Na drugiej Liście pracodawców zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce, wyłonioną w wyniku badania Diversity IN Check przeprowadzonego w 2022 roku, znalazło się 38 firm i organizacji.

Szczegółowy raport z tegorocznej edycji badania możecie znaleźć tutaj: Diversity_In_Check_raport2022.indd (odpowiedzialnybiznes.pl)

Kwestionariusz zastosowany w badaniu oparty jest na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych (m.in.: Sustainable Development Goals, ISO 26000, GRI Standards, wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych), składa się z 62 pytań i podzielony jest na 5 obszarów tematycznych:

  • podstawy zarządzania,
  • programy i działania,
  • budowanie zaangażowania,
  • wskaźniki rezultatów o
  • raz covid-19.

W raporcie znajdziecie również wiele ciekawych komentarzy dotyczących wyników badania.

W II edycji DINC wprowadzono także kilka zmian mających na celu zachęcenie do udziału w badaniu także pracodawców średniej wielkości. Ułatwiono również dokładniejsze raportowanie i monitorowanie danych. Ma to szczególne znaczenie w kontekście np. bardzo niskiego (od wielu lat!) wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do przeczytania i dołączania do firm zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją w Polsce.

Już dziś zapraszamy także do udziału w trzeciej edycji Diversity IN Check, która rozpocznie się w styczniu 2023 r! https://lnkd.in/ecYxG-2

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin