Aktualności

Solidarni z Ukrainą

Jako organizacja partnerska Karty Różnorodności i Forum Odpowiedzialnego Biznesu podpisujemy się pod poniższym stanowiskiem.

Jako Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największa w Polsce organizacja zajmująca się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób i koordynująca w Polsce Kartę Różnorodności, pragniemy wyrazić solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego.

Wielu i wiele z Was,  mieszkających w Polsce to nasi bliscy, koledzy i koleżanki, sąsiedzi  i sąsiadki, osoby, które spotykamy na co dzień. Często też  razem pracujemy, co wzbogaca nas jako ludzi. Z Waszej pracy i doświadczeń korzystają też poszczególne firmy i polska gospodarka.

Preambuła Karty Narodów Zjednoczonych rozpoczyna się od postanowienia, że wszystkie państwa zrzeszone w ONZ chcą uchronić przyszłe pokolenia od klęski wojny. Promowanie pokoju i inkluzywnych społeczeństw to 16 Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Jak się okazuje, zbyt rzadko dotychczas przywoływany. Dziś jest najważniejszy.

W tych niezwykle trudnych chwilach chcemy wesprzeć naszych przyjaciół i przyjaciółki z Ukrainy oraz wszystkich, których dotyka wojna. Pragniemy wyrazić poparcie dla prawa narodu ukraińskiego do suwerenności i wolności.

Zapewnić, że nasze poparcie oznacza też poszukiwanie możliwości konkretnej pomocy, której dziś potrzebują Ukrainki i Ukraińcy. Możecie na nas liczyć.

Сьогодні ми хочемо виразити нашу щиру солідарність з усіма українцями та українками, які опинилися в ситуації безпрецедентної війни. Бракує нам слів, щоб висловити весь той біль і смуток. Пам’ятайте, що Ми з Вами!

Pełna treść apelu – tutaj.

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin