Projekty

Portal #TEAM RODZINA

Portal teamrodzina.pl to pierwszy w Polsce portal partentingowy, w którego centrum są rodzice (a nie dzieci). Piszemy o relacjach między nimi, o relacjach rodziców z dziećmi, potrzebie realizowania się w innych sferach życia, kwestiach zawodowych, finansowych, prawnych i społecznych. Nie oceniamy. Nie narzucamy jedynego możliwego rozwiązania.

Pokazujemy historie innych rodziców z nadzieją, że pomogą spojrzeć na własne życie z innej perspektywy i zainspirują do otwarcia się na inne scenariusze. Pozbędziemy się wyrzutów sumienia, wybaczymy sobie pewne błędy, wyciągniemy z nich wnioski i przeorganizujemy się tak, aby było lepiej. A może utwierdzimy się w przekonaniu, że robimy wszystko tak jak trzeba.

Rozmawiamy z ekspertami, którzy łącząc naukę i praktykę, uczulają nas na pewne pułapki, które sami na siebie zastawiamy. Wskazują konsekwencje naszych dzisiejszych działań i podpowiadają jak zadbać o pewne kwestie dziś, aby nie hodować problemów na przyszłość. Dotyczy to zarówno jakości relacji, spraw finansowych i zawodowych.

Portal zawiera również treści, które mają pomóc przyszłym i młodym rodzicom lepiej zrozumieć ideę „share the care” i płynące z tego korzyści. Bo naszym zdaniem podział urlopów rodzicielskich to pierwszy krok do partnerstwa w związku i równowagi w życiu.

Wszyscy kochamy swoje dzieci i niezależnie do humoru, stresu, okoliczności i wydarzeń dnia codziennego to się nie zmienia. Chcemy im przychylić nieba, ale często zapominamy o naszych własnych potrzebach oraz o dbaniu o relację z partnerami. Dzieci często pochłaniają nas tak bez reszty, że zrzucamy na dalszy plan – do zrealizowania w nieokreślonej przyszłości – inne ważne sprawy. Czy z perspektywy czasu tego żałujemy? Często tak. Czy umiemy nadrobić ten stracony czas? Udaje się to rzadko, a prawie nigdy w przypadku jakości związku i jakości relacji z dziećmi.

Zależy nam na zbudowaniu społeczności czytelników, którzy z naszych publikacji „wezmą” coś dla siebie. Każdy z nas jest inny, żyje w inny sposób, ma inne wzorce wychowawcze a w głowie inne przemyślenia. Nie ma uniwersalnych rad. Uogólnienia są krzywdzące. Kibicujemy takim wartościom jak akceptacja, życzliwość, otwartość. Uważamy, że inaczej znaczy inaczej. Nie lepiej czy gorzej. Po prostu inaczej.

Zapraszamy serdecznie! Link do portalu.

Może też #TEAM_RODZINA śledzić na INSTAGRAMIE.

 

 

 

 

 

 

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin