Projekty

50/50 to się wszystkim opłaca – spotkania dla pracodawców

?50/50 to się opłaca? to spotkania dla pracodawców na temat ich roli w zachęcaniu mężczyzn do korzystania z urlopu rodzicielskiego.

W kwietniu 2019 r. Parlament Europejski przegłosował dyrektywę nakazującą krajom członkowskim wprowadzenie 2-miesięcznego, płatnego i nietransferowalnego urlopu rodzicielskiego dla mężczyzn. W praktyce oznacza to, że mężczyzna może z tych dwóch miesięcy skorzystać lub z nich rezygnować, ale nie może oddać ich matce. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać już od 2022 r.

Obecnie prawo polskie dopuszcza dzielenie się urlopem rodzicielskim pomiędzy kobietę a mężczyznę, ale z tego przywileju w 2018 roku skorzystało tylko 1% ojców.

Czy możemy tę sytuację zmienić? Czy pracodawcy mogą aktywnie zachęcać mężczyzn do brania urlopów rodzicielskich, a kobiety do dzielenia się nimi z swoimi partnerami?

Fundacja Share The Care zaprasza na spotkanie warsztatowe dla pracodawców, na którym wytyczymy działania, jakie pracodawcy mogą wdrożyć w swoich organizacjach.

Dołącz do nas! Spotkania są bezpłatne, a gospodarzami spotkań zostały dotychczas następujące firmy: Philip Morris International Polska, Bank BPH S.A. Bardzo dziękujemy!

 

Zobacz agendę spotkania

Aby dołączyć i wziąć udział w warsztatach napisz na witaj@sharethecare.pl

 

Share (the care)
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin